Mamy to! AFL Polska utworzył Związek Futbolu australijskiego!

Z prawdziwą radością ogłaszamy, że powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Związek Futbolu Australijskiego AFL Polska.

Członkami założycielami Związku są kluby: Warszawa Bisons, Silesia Miners, Wrocław Lions. Kilka miesięcy wspólnej pracy w dobrym, zgodnym kierunku, pozwoliło nam wypracować grunt pod dalszy rozwój naszego ukochanego sportu w Polsce w sposób nieco bardziej profesjonalny.

Zapraszamy wszystkie istniejące i organizujące się dopiero kluby do wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia i wspólnego budowania solidnego związku sportowego.

Władze klubu stanową znani Wam futbolowi zapaleńcy: Phil, Bartek i Greg.

Szczególne podziękowania dla Mateusza Bartkiewicza w realizacji prawnej części całego przedsięwzięcia oraz Piotra Pilichiewicza za aktywny udział w nawet nudnych, formalnych spotkaniach.

Nasze cele na ten rok pozostają niezmienne:

  • Trzy kolejne rundy ligowe: w Bytomiu, Wrocławiu i Warszawie
  • Zbudowanie dobre drużyny narodowej na październikowe EUROCUP
  • Wspieranie rozwoju drużyn w Poznaniu, Krakowie i Lublinie.

Kilka słów od Ojców Założycieli:

Bartek 

  

Prawie 20 lat temu, wracając z Australii do Polski, marzyłem, by móc kiedyś zagrać w futbol australijski w naszym kraju.

Teraz w zaledwie trzecim roku istnienia ligi AFL w Polsce stawiamy bardzo poważny krok, którym jest założenie oficjalnego związku. Futbolu australijski rozwija się u nas bardzo szybko i jako przedstawiciel Silesia Miners cieszę się, że mam w tym swój udział.

Założenie związku to wysiłek wielu osób, zawodników, działaczy, sędziów, przyjaciół, Polaków, Australijczyków oraz przedstawicieli innych nacji i na pewno zaowocuje to dalszym rozwojem tego pięknego sportu.

C’mon AFL Polska!

Phil

Odkąd pięciu z nas zdecydowało się pokopać owalną piłkę w 2018 roku, wydarzyło się tak wiele, że aż trudno w to uwierzyć. Utworzenie i zarejestrowanie stowarzyszenia AFL Polska jest jednym z tych niewyobrażalnych wcześniej osiągnięć.

Zorganizowana forma działalności pomoże nam osiągnąć nasze cele, jakimi są zwiększenie rozpoznawalności futbolu australijskiego w Polsce oraz dzielenie się radością z uprawiania tego sportu z większą liczbą osób. Satysfakcja, jaką wszyscy odczuwamy widząc, jak zawodnicy i drużyny stają się coraz lepsi, jest zaraźliwa i niesamowicie budująca.

Wszyscy obecnie zaangażowani w AFL Polska będą doświadczać tego uczucia jeszcze bardziej, dzięki kolejnym, odważnym krokom naszego wspólnego Stowarzyszenia.

Mocno Polska!

Greg

Kocham Futbol Australijski! Od kiedy po raz pierwszy miałem okazje grać w Footy dawno temu dla szkolnej drużyny w Australii, wiedziałem, że kiedyś wrócę do tego najfajniejszego sportu na Świecie. Dziś ten wymarzony plan nabiera realnych kształtów. Z poziomu parkowych kumpli od krzywej piłki wskakujemy na poziom oficjalnego Związku Sportowego.

Ci co mnie znają wiedzę też, że jak mnie coś jara, to angażuję się w to całym sercem. Zatem deklaruję, że moje zaangażowanie dla AFL Polska będzie tylko rosło – tak jak forma na boisku i pomeczowych afterach😊 Dziękuję Wam chłopaki i dziewczyny grający w ten zwariowany sport. Robimy razem cos naprawdę świetnego!
GO AFL Polska!

INNE KOMUNIKATY