Zarządu

 

AFL Polska zostało założone przez grupę obcokrajowców mieszkających w Warszawie. W miarę zwiększania się liczby polskich graczy, zwiększa się też zakres ich obowiązków i zaangażowanie w zarządzanie sportem w Polsce.

Prezydent: Phil Forbes

Phil grał w South Croydon Junior Football Club jako nastolatek i jest fanem Essendon Bombers. Pomaga w zarządzaniu i rozwijaniu gry w całej Polsce. Uwielbia patrzeć jak Polacy uczą się o sporcie, z którym dorastał, a także chętnie wybiega na boisko, chcąc być częścią tego procesu.

Wiceprezes: Geoff Puzzi

Geoff, Amerykanin / Włoch, obsesja na punkcie australijskich reguł ugruntowała się, mieszkając w Nowym Jorku oglądając dwa wielkie finały w Collingwood / St Kilda, a teraz pomaga w rozwoju AFL w Polsce. Podróż, która doprowadziła go do gry w pierwszej reprezentacji Polski na Europcup 2019 w Szwecji. Chociaż może już nie grać, jego zamiłowanie do sportu przyczynia się do biznesowej strony AFL Polska, pomagając w sponsorowaniu, zarządzaniu wydarzeniami, rekrutacji i ekspansji. Możesz usłyszeć, jak krzyczy „Carn the Pies!”.

Wiceprezes: Mateusz Bartkiewcz

Pierwszą miłością Mateusza było rugby. Dopiero gdy odkrył, że AFL wymaga zupełnie innego zestawu umiejętności, zdecydował, że AFL może być dla niego grą. Jako jeden z pierwszych graczy jest świetnym ruckmanem, zaciekłym zarówno na boisku, jak i na sali sądowej

Skarbnik: Adrian Bekaris

Adrian pochodzi z Adelaide w Południowej Australii i od urodzenia wspiera Port Adelaide. Przeprowadził się do Polski pod koniec 2018 roku, i jak sam mówi, nigdy nie żałował tej decyzji. Adrian pomaga szkolić graczy, zarówno nowych, jak i doświadczonych i dba o to by pieniądze zawsze się zgadzały.

Trener: Roger Scott

Roger dorastał w Melbourne, grając w piłkę nożną jako dziecko i do dziś jest oddanym kibicem Hawthorn. Założył i trenował w AFL Rosja w latach 2011-2016. Za jedną z najlepszych rzeczy związanych z grą w Polsce uważa przyjaźnie zawarte między Polakami i Australijczykami.

Członek założycielski: Robert ,,SŁOnik” Turner

Rob jest częścią AFL Polska od momentu jej powstania i uwielbia obserwować szybki rozwój australijskiej gry narodowej w Polsce. Entuzjazm, pasja i zaangażowanie polskich kolegów z drużyny to jeden z jego ulubionych aspektów bycia częścią AFL Polska.