Zaangażuj się

AFL cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Zarówno mężczyźni, kobiety jak i dzieci ze wszystkich zakątków kraju chcą nie tylko się dowiedzieć więcej o tym sporcie, ale również w niego zagrać.

AFL Polska poszukuje osób, które pomogą rozwijać istniejące drużyny oraz tworzyć nowe. Mamy nadzieję sukcesywnie rozwijać AFL w Polsce.

Pomoż promować sport AFL

Współpraca z AFL w Polsce to wyjątkowa szansa. Ponieważ sport został założony w Polsce przez Australijczyków, daje to Polakom z całego kraju możliwość obcowania z osobami, których ojczystym językiem jest język angielski, a także poznania kultury Australii. AFL to bardzo popularny sport w Australii i ucząc się o nim, jednocześnie uczysz się o Australii.

Gra jest mało znana w Polsce, dlatego stanowi wyjątkową okazję dla osób, które znudziły się tradycyjną piłką nożną, siłownią lub lekkoatletyką. AFL będąc sportem zespołowym, jest dla nich idealną alternatywą.

Naucz się grać

Mając nawet niewielkie doświadczenie, masz szansę by grać dla Polski i reprezentować swój kraj w tym wyjątkowo i szybko rozwijającym się sporcie!

Najlepsze w Futbolu Australijskim jest to, że nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu – żadnych ochraniaczy, żadnych kasków, żadnej odzieży ochronnej, tyko buty piłkarskie i determinację by nauczyć się nowego sportu!

Następujące miasta zrzeszają ludzi zainteresowanych AFL i regularnie prowadzą treningi:

  • Warszawa
  • Wrocław
  • Silesia
  • Poznan
  • Lublin
  • Krakow

Jeśli jesteś w którymkolwiek z tych misat i chcesz się zaangażować, śledź odpowiednie strony na Facebooku:

Nie masz Facebook’a?

Jeśli nie korzystasz z Facebook’a, wyślij e-mail na adres czesc@futbolaustralijski.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Nie ma Twojego miasta?

Jeśli powyżej nie ma informacji o AFL w Twoim mieście, skontaktuj się z nami za pośrednictwem strony AFL Polska na Facebook’u lub wyślij nam e-mail. Zapewnimy Ci odpowiednie informacje i materiały potrzebne do założenia drużyny w Twoim mieście. Gwarantujemy wsparcie oraz pomoc w rekrutacji zawodników. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji!