Współzałożyciel AFL Polska powołany do Komisji AFL Europe

Współzałożyciel AFL Polska, Geoff Puzzi został wybrany do komisji AFL Europe.

Geoff, Amerykanin, który obecnie żyje w Warszawie, zakochał się w futbolu australijskim kilka lat temu i trenował z New York Magpies.

Po przeprowadzce do Polski, pomógł założyć AFL Polska i była kluczowy w tworzeniu pierwszej drużyny, która kiedykolwiek reprezentowała Polskę w futbolu australijskim i zabrał ich do Norrtälje, w Szwecji, w 2019 roku.

Po tym, jak drużyny mogły ponownie podróżować za granicę, od września 2020 roku, Geoff był zaangażowany w organizację kilku wydarzeń, podczas których zespoły z Europy Środkowo-Wschodniej rozgrywały między sobą turnieje, po dłuższym okresie niemożności trenowania.

Jego umiejętności przedsiębiorcze i zmysł do interesów to tylko niektóre z powodów, dla których AFL w Polsce eksplodowało i tak szybko się rozwijało. Zaangażowanie Geoffa w rozwój sportu w Polsce i Europie sprawiło, że został wybrany do zarządu AFL Europe, jako Komisarz Społeczności Europy Środkowo-Wschodniej.

Geoff jest jednym z trzech nowych członków zarządu, wybranych na Walnym Zgromadzeniu 2021. Trent Smyth został wybrany na Przewodniczącego AFL Europe, a Sarah Howell dołączyła do zarządu jako Komisarz Społeczności Europy Zachodniej.

Nominacja Geoffa sprawi, że będzie odgrywał kluczową rolę w organizowaniu meczów towarzyskiem między zespołami w Europie Środkowo-Wschodniej jednocześnie czyniąc AFL bardziej dostępnym dla wszystkich, z każdego miasta tej części świata.

INNE KOMUNIKATY

Raport i podsumowanie ligi 2023

Nasza liga 2023 została zakończona, a Fort Nysa jest mistrzem. Nasza liga w tym roku powiększyła się do 4 drużyn, a do tego grona dołączył

Raport półroczny od prezesa AFL Polska

Rok 2023 zapowiada się na wszystko, czego społeczność, zawodnicy i zarząd AFL Polska mogliby sobie życzyć.  Nasz liga jest rozgrywana na wysokim poziomie i właśnie

Wszystko o sporcie w Australii

Australijczycy pasjonują się sportem – do tego stopnia, że zupełnie normalne było, że premier dał całemu krajowi dzień wolny, gdy wygrali wyścig łodzi w 1983

2022 Raport z Ligi Polskiej

AFL Polska ma przed sobą wiele celów na najbliższe kilka lat.  Najważniejszym celem, który udało się osiągnąć po pandemii było udane zainicjowanie i przeprowadzenie pierwszego