Ostatnia sobota września to ważny dzień dla fanów AFL. Tego dnia w Melbourne rozgrywany jest wielki finał sezonu AFL, ale z powodu obecnej pandemii został przeniesiony na koniec października.

AFL Europe zdecydowali jednak, że nadal będzie to dzień świętowania. 26 września, w całej Europie lokalne drużyny zbiorą się w wybranym mieście w swoim kraju i rozegrają turniej w systemie rozgrywek ”round-robin” (każdy z każdym).

To całodniowe wydarzenie nosi nazwę „Festiwal Futbolu”.

Hamburg będzie gościć drużyny z Niemiec, Zagrzeb będzie gościć chorwackie drużyny, szwedzkie drużyny pojadą do Malmo, a szkockie do Sterling. W Festiwalu Futbolu weźmie udział 18 krajów z Europy, w tym Polska.

AFL Polska zbierze się we Wrocławiu, gdzie nowo powstała drużyna, Wrocław Lions, zadebiutuje przeciwko obu warszawskim drużynom w całodniowym turnieju towarzyskim. Dzięki szybkiemu rozwojowi po zniesieniu restrykcji związanych z koronawirusem, drużyna z miasta Nysa, również zadebiutuje w tegorocznym turnieju.

AFL Wrocław

Zespół wrocław na treningu

Wrocławski Festiwal Futbolu Australisjkiego odbędzie się 26 września na terenie kompleksu sportowego „Lotnicza”. Wstęp jest bezpłatny i zapraszamy wszystkich do obejrzenia tego niezwykłego sportu z „down under”, który szybko rozwija się w Polsce.

Zobacz więcej: https://www.facebook.com/events/597525647800055