Raport z rundy 3: Triumfy i porażki we Wrocławiu

Runda 3 Polskiej Ligi Futbolu Australijskiego odbyła się we Wrocławiu w upalnych warunkach, zaledwie dwa tygodnie po rundzie 2 w Bytomiu. Ta runda obfitowała w zaciętą rywalizację i godne uwagi występy, które utrzymywały emocje przy życiu.

Mecz 1: SILESIA vs. Wrocław

W pierwszym meczu dnia Silesia zmierzył się z drużyną gospodarzy, Wrocławiem.

Pomimo maksymalnego wysiłku, Silesia zmagał się z dobrze przygotowanym składem wrocławian. Doświadczenie gospodarzy było widoczne, zapewniając sobie zwycięstwo, mimo że ich ruckman doznał kontuzji, która wykluczyła go z następnego meczu.

Mecz 2: Warszawa vs. Silesia

W drugim meczu Silesia wrócił na boisko z determinacją, szybko zdobywając dwie bramki przeciwko Warszawie.

Prowadząc trzema bramkami na półmetku, Silesia zdołał utrzymać swoje tempo pomimo wysiłków Warszawy, by zmniejszyć dystans. Ten mecz był pierwszym zwycięstwem Silesia w tym roku, co jest znaczącym osiągnięciem dla drużyny.

Mecz 3: Warszawa vs. Wrocław

W ostatnim meczu ligowym Warszawa zmierzyła się z Wrocławiem. Napędzani frustracją po wcześniejszej porażce ze Silesia, Warszawa zmierzyła się z wrocławską drużyną, w której brakowało ruckmana.

Determinacja warszawiaków opłaciła się, zapewniając Wrocławiowi pierwszą porażkę w 2024 roku.

Debiut Thunder Poznań

Kontynuacją emocji był debiut Poznań Thunder w meczu towarzyskim.

Ta nowa drużyna, składająca się z graczy z Poznania i innych polskich sportowców, pokazała swoją energię i entuzjazm.

Pomimo tego, że powstała zaledwie trzy miesiące temu, Poznań grał z intensywnością, zapewniając sobie znaczące zwycięstwo po czterech 15-minutowych kwartach.

Nagrody

Organizatorom polskiej ligi udało się zapewnić kilka nagród dla zawodniczek, aby podziękować im za ich wkład w ciągu ostatnich kilku miesięcy i wysiłek włożony w zwiększenie udziału kobiet w Polsce.

Nagrody i wyróżnienia zostały hojnie przekazane przez Grzegorza Płuzińskiego i ChemIQ.

Dzień świętowania

Wydarzenie zakończyło się afterparty dla wszystkich czterech drużyn w malowniczym barze Port Węglowy nad rzeką, świętując osiągnięcia dnia i wspierając koleżeństwo.

Patrząc w przyszłość, rośnie oczekiwanie na kolejny obóz treningowy kadry narodowej w Bytomiu 20 lipca, a następnie 4. i ostatnią kolejkę ligową w Warszawie 31 sierpnia.

INNE KOMUNIKATY

Przedstawiamy Thunder Poznań

Nowy rozdział w ekscytującej podróży AFL Polska rozpoczyna się wraz z wprowadzeniem Poznań Thunder, który dołączy do polskiej ligi w 2025 roku. Futbol australijski jest