Liga Polska

 

AFL Polska odpowiada za rozwój Futbolu Australijskiego w całej Polsce. Zarząd stwierdza, że głównym, długoterminowym celem jest stworzenie Polskiej Ligi, składającej się z wielu drużyn, które regularnie grają na polskiej ziemi.

Jest to proces składający się z 3 etapów:

  1. Tworzenie drużyn w polskich miastach. Wiąże się to z budowaniem społeczności kibiców AFL, a także lokalnych drużyn chętnych do rywalizacji w Polskiej Lidze.
  2. Rozwój umiejętności. Aby liga odniosła sukces, wszystkie drużyny powinny posiadać umiejętności na odpowiednim poziomie wyczynowym. AFL dąży do tego by mieć pewność, że drużyny ze wszystkich stron Polski mają taki sam dostęp do szkoleń, treningów i rozwoju jak reszta kraju.
  3. Tworzenie kalendarza rozgrywek. Po ustaleniu drużyn zostanie ułożony grafik, w którym wszystkie drużyny będą miały okazję zagrania ze sobą, w finałach oraz w fazie eliminacyjnej do nich.

Obecnie w Polsce mamy co najmniej 3 drużyny AFL. Ta liczba nadal rośnie. Jednak dopóki nie będzie wystarczającej liczby polskich drużyn do stworzenia ligi, będziemy nadal rywalizować z naszymi zaprzyjaźnionym sąsiadami – Drezno, Praga, Wiedeń, Graz, Berlin, Malmo i Helsinki.