Raport z pierwszego w historii meczu futbolu australijskiego rozegranego w Krakowie

W sobotę 13 kwietnia odbył się pierwszy w historii mecz futbolu australijskiego w Krakowie. AFL Polska utworzyła drużynę w tym centrum kultury.

AWF Kraków był słonecznym miejscem popołudniowego wydarzenia, w którym wzięły udział cztery drużyny. Drużyny ze Śląska, Wrocławia i Warszawy rywalizowały z North London Lions.

Wydarzenie to było również pierwszym spotkaniem AFL Polska z drużyną z Wielkiej Brytanii.

Organizatorzy zorganizowali imprezę w stylu karnawału, z sześcioma meczami w ciągu dnia, umożliwiając każdej drużynie rywalizację między sobą.

Wyniki można zobaczyć poniżej:

Nasi goście z północnego Londynu poradzili sobie znakomicie, wygrywając każdy mecz.

Doświadczenie pomogło Warszawie w odniesieniu zwycięstw nad innymi polskimi drużynami, choć mecze były trudne. Wrocław pod wodzą Jeremy’ego zaprezentował się imponująco.

Szczególne pochwały należą się Silesia, najmłodszej drużynie, która miała najmniejszą różnicę w punktacji przeciwko North London. Sędziowie i menadżerowie drużyn z Wrocławia i Warszawy zauważyli znaczną poprawę Silesia w okresie zimowym.

Nagrody zostały rozdane drużynom i najbardziej wartościowym zawodnikom (MVP), wybranym przez sędziów. MVP wydarzenia zostali:

North London: Matt Partridge
Warszawa: Piotr Pilichwiecz
Silesia: Olaf Hercel
Wrocław: Radek Szałański

Mundury zostały wymienione między gośćmi a warszawskimi żubrami w dowód uznania za pracę włożoną w organizację wydarzenia.

27 kwietnia odbędzie się pierwsza sesja rekrutacyjna do nowej krakowskiej drużyny, prowadzonej przez Silesia Miners przy wsparciu Sama Civy, trenera reprezentacji kobiet.

Wydarzenie to zaprosi zarówno mężczyzn, jak i kobiety z Krakowa do spróbowania swoich sił w futbolu australijskim.

Już 11.05 polska liga powróci do Krakowa i rozegra pierwszą kolejkę ligi 2024.

Te turnieje towarzyskie, sesje rekrutacyjne i rozgrywki ligowe, w połączeniu z regularnymi sesjami treningowymi i zasobami AFL Polska i AFL Europe, społeczność ma na celu rozwój sportu w Krakowie i planuje wejście do Ligi Polskiej w 2025 roku.

INNE KOMUNIKATY

Raport i podsumowanie ligi 2023

Nasza liga 2023 została zakończona, a Fort Nysa jest mistrzem. Nasza liga w tym roku powiększyła się do 4 drużyn, a do tego grona dołączył