Zespol Kobiet

 

AFL Polska z radością ogłasza, że wystawi kobiecą reprezentacją narodową obok męskiej drużyny podczas Pucharu Europy w futbolu australijskim 2022 w szkockim Sterling.

Istniejące w Polsce kluby AFL szukają teraz kobiet, które dołączą do nich w ich regularnych sesjach treningowych, aby nauczyć się gry, a następnie reprezentować swój kraj.

Po tym, jak kilka pełnych pasji, młodych kobiet z Nysy na południu Polski ogłosiło swoje zainteresowanie grą w AFL pod koniec 2021 roku, menedżerowie wszystkich polskich drużyn postanowili połączyć swoje zasoby i rekrutować kobiety do utworzenia kadry, która po raz pierwszy w historii kobiecego futbolu australijskiego będzie reprezentować Polskę.

Kobieca drużyna ma swoją własną, unikatową nazwę, która dopełni męski odpowiednik – Polish Angels, oraz swoje własne logo. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AFL Polska (@aflpolska)

Kluby z Warszawy, Nysy, Wrocławia, Śląska, Lublina i Krakowa szukają teraz kobiet na wszystkich poziomach sprawności, zarówno takich które posiadają wiedzę i doświadczenie w futbolu australijskim jak i tych bez podstaw, które dołączą do nich na treningach. Nowi zawodnicy, zarówno kobiety jak i mężczyźni, są uczeni wszystkiego, co muszą wiedzieć o grze. Jedyne, co potrzebują, to chęć poznania nowego sportu, poznania nowych ludzi i być może reprezentowania swojego kraju tego lata.

Znajdź najbliższy sobie klub poniżej, lub wyślij e-mail na adres czesc@futbolaustralijski.pl, żeby dowiedzieć się więcej.

Warszawa Boars/Bisons

Wrocław Lions

Fort Nysa

Silesia Miners

Lublin Hornets

AFL Kraków

AFLW to liga kobiet w Australii, która gra równolegle z ligą mężczyzn.

Ta półprofesjonalna liga rozpoczęła się w 2017 roku z 8 drużynami. Na chwilę obecną składa się z 10.

Zasady są w większej mierze takie same jak w przypadku męskiej ligi, lecz używa się mniejszej piłki, kwarty są krótsze (15 minut zamiast 20) i nie ma ograniczeń co do liczby zmian zawodników podczas meczu.

AFLW w Europie

Kobiecy AFL jest rozgrywany w różnych częściach Europy, a wiele klubów z Niemiec, Szwajcarii i Anglii ma również własne żenskie drużyny:

Kobiecy AFL Niemcy

AFLW Szwajcaria

Wyślij e-mail na adres czesc@futbolaustralijski.pl, żeby dowiedzieć się więcej.