poland netherlands

Tabela Eurocup Szkocja 2022, drużyny i więcej

W corocznym turnieju 9-osobowym europejskie drużyny narodowe walczą o tytuł mistrzów Europy.

Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Data: 18 czerwca 2022 r.

Obecni mistrzowie: Anglia (mężczyźni) i Irlandia (kobiety).

Czym jest Eurocup?

Eurocup to największa data w roku dla AFL Polska. To szansa dla naszych zawodników, aby zjednoczyć się pod flagą narodową i reprezentować swój kraj.

Chociaż ostatecznym celem jest wysłanie drużyny do Australii, aby reprezentowała Polskę w World Cup w Futbolu Australijskim, na razie skupiamy się na Europie.

Turniej Eurocup organizowany jest co roku przez AFL Europe. Każdego roku miejsce rozgrywek zmienia się na nowe miasto w Europie.

Drużyny z całego kontynentu zbierają najlepsze drużyny, aby ich kraj był dumny.

Selekcjonerzy polskich drużyn oglądają indywidualne występy zawodników w kilku meczach rozgrywanych na początku roku. W 2022 roku Nysa Cup był głównym dniem, w którym zawodnicy mogli zaimponować selekcjonerom i zapracować na miejsce w kadrze narodowej.

Kryteria selekcji są skomplikowane. Najprościej rzecz ujmując, zawodnicy muszą urodzić się w Polsce, mieszkać w kraju przez ponad 3 lata między 10. a 16. rokiem życia oraz mieszkać w kraju w momencie rozgrywania zawodów.

Zawodnicy, którzy nie spełniają tych kryteriów, ale chcą grać dla swojego kraju, muszą złożyć odwołanie, aby zostać zwolnionymi.

eurocup 2019

Polska wysłała pierwszą drużynę na turniej Eurocup w 2019 roku w Szwecji. Drużyna grała zaciekle, ale została pokonana przez wszystkich przeciwników tego dnia.

afl poland

Eurocup 2022

Ale to było 3 lata temu, a dzięki Covidowi od 2019 roku nie rozegrano ani jednego turnieju Eurocup.

Te 3 lata dały drużynom w Polsce dużo czasu na rozwój, naukę gry, wzrost umiejętności i stworzenie zarówno męskiej, jak i żeńskiej drużyny, która w tym roku będzie reprezentować Polskę w Szkocji.

(przesuń, aby zobaczyć więcej)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AFL Polska (@aflpolska)

Tabela 2022

(kliknij, aby rozwinąć)

W kampanii 2022 r. mężczyźni wystartują w grupie z Irlandią, Francją, Walią i ze Szwajcarią

Nasi przyjaciele z Irlandi są znani z tego, że są szybcy i będą stanowić wyzwanie. Drużyna z Warszawy ma doświadczenie w grze z irlandzkimi zawodnikami Gaelic Football.

Walia odniosła duży sukces w kampanii 2019, natomiast reprezentacja Francji ma doświadczonych zawodników, co zawdzięcza swojej lidze narodowej.

AFL w Szwajcarii ma podobną liczbę zawodników i drużyn jak w Polsce, więc wyniki tego meczu będą bardzo interesujące.

Kobiety znalazły się w jednym basenie z Francuzami i Holendrami. Kiedy mężczyźni zadebiutowali w 2019 r., znaleźli się w grupie z Anglikami, dlatego też nasza drużyna żeńska również zadebiutuje w grupie z Anglikami.

Każdy zawodnik, zarówno mężczyzna, jak i kobieta, włożyli wiele wysiłku, aby zostać wybranym do reprezentowania swojego kraju, a jeszcze więcej pracy włożyli w to, aby dostać się do Szkocji.

Jesteśmy dumni z zawodników, którzy reprezentują swój kraj i wiemy, że w tym dniu dadzą z siebie 100%.

Śledź nas na Instagramie i Facebooku, aby śledzić aktualizacje i wyniki przez cały dzień 18 czerwca.

INNE KOMUNIKATY

Raport i podsumowanie ligi 2023

Nasza liga 2023 została zakończona, a Fort Nysa jest mistrzem. Nasza liga w tym roku powiększyła się do 4 drużyn, a do tego grona dołączył