Cele na rok 2024: Nowe wyzwania dla AFL Polska

AFL Polska jest przygotowana na pełen akcji rok 2024, z wydarzeniami, które obiecują zarówno wzrost, jak i emocje w polskiej społeczności sportowej. W miarę postępów zwiększamy nasz nacisk na wspieranie zaangażowania kobiet, dążąc do wspierania kobiecej reprezentacji narodowej i integracji sportu w całej Polsce oraz ugruntowania obecności w 3 nowych miastach.

Na początku 2024 roku Nysa zdecydowała się rozstać z AFL Polska. Życzymy im powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach i czekamy na nowe rozdziały, wyzwania i sukcesy, które przyniesie rok 2024.

Trening kadry narodowej

Nasz rok rozpoczął się od spotkania w Warszawie, podczas którego zawodniczki z całego kraju wzięły udział w nieformalnej sesji treningowej.

Patrząc w przyszłość, w kalendarzu znajdują się jeszcze trzy treningi kadry narodowej kobiet i mężczyzn: 18 maja na AWF Wrocław, 20 lipca w Bytomiu i ostatnia sesja 21 września, której potencjalnym gospodarzem będzie Kraków lub Poznań.

Sesje te mają kluczowe znaczenie dla zawodników walczących o miejsce w reprezentacjach narodowych, zapewniając możliwość doskonalenia swoich umiejętności w mniejszych, skoncentrowanych grupach. Wszystkie oczy zwrócone są na nagrodę, ponieważ drużyny narodowe przygotowują się do EuroCup w Kilonii w Niemczech, 5 października, gdzie zaprezentują swój talent na arenie międzynarodowej.

Polska liga

Terminarz polskiej ligi ponownie będzie składał się z 4 spotkań. Inauguracja sezonu 11 maja w Krakowie będzie pierwszym meczem ligowym rozegranym w Krakowie, a następnie druga runda 22 czerwca w Bytomiu. To starcie 2. rundy będzie również składać się z meczu towarzyskiego pomiędzy kobiecymi drużynami z Kopenhagi i Warszawy. Emocje będą kontynuowane w trzeciej rundzie 6 lipca we Wrocławiu i zakończą się finałem 31 sierpnia w Warszawie.

Nowe drużyny

W 2024 roku AFL Polska rozszerza swoją działalność, wprowadzając futbol australijski do trzech kolejnych polskich miast. Poznań jest pierwszy, a sesję rekrutacyjną 6 kwietnia poprowadzi MVP Polish Devils, Kuba.

Więcej informacji

Rozwijająca się społeczność emigrantów w Krakowie stanowi podatny grunt dla rozwoju tego sportu, co podkreśli towarzyski turniej 13 kwietnia z udziałem drużyn North London Lions, Warszawy i Wrocławia, który będzie pierwszym meczem futbolu australijskiego rozegranym w Krakowie.

Więcej informacji

Lublin skorzysta na kolejnych rekrutacjach dzięki staraniom Łukasza, najbardziej doświadczonego sędziego w Polsce, oraz Marcina, wybitnego gracza z międzynarodowym doświadczeniem.

Więcej informacji

Wraz z wejściem nowych miast na scenę AFL Polska, entuzjaści z Krakowa, Poznania i Lublina będą mieli okazję dołączyć do ekscytującego świata futbolu australijskiego.

Ten rok przyniesie bezprecedensowe doświadczenia, wyzwania i możliwości dla naszych zawodników, menedżerów i organizatorów, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody z futbolem australijskim w Polsce.

 

 

INNE KOMUNIKATY

Przedstawiamy Thunder Poznań

Nowy rozdział w ekscytującej podróży AFL Polska rozpoczyna się wraz z wprowadzeniem Poznań Thunder, który dołączy do polskiej ligi w 2025 roku. Futbol australijski jest